blog

A Sınıfı Ehliyet alma süreci ?

Hiç ehliyetiniz yoksa A sınıfı sürücü belgesi almak için Göksu Sürücü Kursuna kayıt olunur. Motor, Trafik, Trafik Adabı ve İlkyardım derslerinden Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği konularda teorik eğitim kurumumuzca verilir. Derslerin tamamlanmasının ardından kurumumuz tarafından size uygun tarih ve saate e-sınav randevusu alınır. Direksiyon dersleriniz başlar. E-sınava girip geçmeniz halinde, direksiyon derslerinizin tamamlanmasının ardından M.E.B. tarafından Ümraniye ilçesinde düzenlenen en yakın tarihli direksiyon sınavına girersiniz. Direksiyon sınavından geçmeniz durumunda Sürücü Kursumuzdan size verilecek sertifika ile İlçe Nüfus Müdürlüklerinden ehliyetinizi alabilirsiniz.

Herhangi bir ehliyetiniz varsa teorik eğitimlere ve teorik sınava katılmadan sadece direksiyon eğitimi ve direksiyon sınavına katılarak ehliyetinizi alabilirsiniz.

* A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti almak için yaş şartı nedir?

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti almak için 20 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

*A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti almak için şartlar nelerdir?

A Sınıfı Motosiklet ehliyeti almak için 2 yıllık A2 ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Eğer 24 yaşınızı doldurduysanız A2 tecrübenize bakılmaksızın A sınıfı ehliyete direkt olak kaydolabilirsiniz.

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti almak için gerekli evraklar – belgeler nelerdir?

  • 2 adet Fotoğraf 
  • Sabıka Kaydı
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • Sağlık Raporu

Sürücü Kursu Sınavında hangi derslerden sorumlu olacağım?

Trafik Dersi , Motor Dersi , İlkyardım Dersi (Herhangi bir ehliyetiniz varsa sadece direksiyon dersleri alarak direksiyon sınavına katılabilirsiniz.)

Direksiyon dersleri ne zaman düzenlenir?

Direksiyon dersleri kurumumuz direksiyon araçları ile verilmektedir.Randevu alarak direksiyon derslerine katılabilirsiniz.

Kurs Kayıt Dönemleri ne zamandır?

Her ayın 1’i ile 10’u arası dönem açılmaktadır. En geç ilgili ayın 10’una kadar evraklarınızı teslim etmeniz durumunda döneme alınırsınız ve eğitimleriniz başlar.

PAYLAŞ :