blog
B1 Sınıfı Motosiklet ATV Ehliyeti ile hangi araçları kullanabilirim?

B1 Sınıfı Ehliyet ile Manuel ve Otomatik vitesli ATV – 4 tekerlekli Motosiklet ve Motorlu Bisikletleri Kullanabilirsiniz.

Ehliyet almama gerek varmı ? Kimler B1 Sınıfı Motosiklet ATV Kullanabilir?

B (Otomobil , Kamyonet) , BE (Römorklu Otomobil, Kamyonet) , C1 (Kamyon) , C (Kamyon, Çekici) , CE (Römorklu Kamyon Çekici) , D1 (Minibüs) , D1E (Römorklu Minibüs) , D (Otobüs)  , DE (Römorklu Otobüs) sınıfı ehliyete sahip olanlar 4 tekerlekli motosiklet – atv kullanabilirler tekrar ehliyet almalarına gerek yoktur.

B1 Sınıfı Motosiklet ATV Ehliyeti alma süreci?

B1 sınıfı sürücü belgesi almak için Göksu Sürücü Kursuna kayıt olmalı ve Motor, Trafik, Trafik adabı ve İlkyardım derslerinden Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği konularda teorik eğitim almalı ve kurumumuzdan aldığınız Sınava Giriş Belgeniz ile  M.E.B. tarafından Ümraniye ilçesinde düzenlenen Ehliyet sınavına girmelisiniz.

Test sınavını geçmeniz durumunda Göksu Sürücü Kursundan aldığınız direksiyon derslerinin ardından yine Milli Eğitim Bakanlığından gelen görevlilerin denetiminde yapılan Direksiyon Sınavına katılabilirsiniz.

Teorik ve Direksiyon eğitim sonrası girdiğiniz sınavlarda başarılı olduğunuz takdirde Sürücü Kursumuzdan size verilecek sertifika ile İlçe Nüfus Müdürlüklerinden ehliyetinizi alabilirsiniz.

B1 Sınıfı Motosiklet ATV Ehliyeti almak için yaş şartı nedir?

A1 Sınıfı Ehliyet almak için 16 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

 

 

Sürücü Kursu Sınavında hangi derslerden sorumlu olacağım?

Trafik Dersi , Motor Dersi , İlkyardım Dersi , Trafik Adabı

Direksiyon dersleri ne zaman düzenlenir?

   Direksiyon dersleri kurumumuz direksiyon araçları ile verilmektedir.Randevu alarak direksiyon derslerine katılabilirsiniz.

 

Ehliyet almak için yapacağım ödemeler nelerdir?
  1. Kurs Ücreti
  2. Direksiyon Sınav Harcı
  3. Teorik Sınav Harcı
  4. Sağlık Raporu Ücreti
  5. Ehliyet Kart Ücreti ve Ehliyet Harcı (Ehliyet teslim alırken ödenir)
PAYLAŞ :