blog

CE Sınıfı Tır Ehliyeti ile hangi araçları kullanabilirim?

CE Sınıfı Tır ehliyeti ile Motorlu Bisiklet (50 cc.ye kadar Motosiklet) , Otomobil , 4 tekerlekli Motosiklet (ATV) , Kamyon ve Tır kullanabilirsiniz.

 

CE Sınıfı Ehliyet alma süreci -Tır Ehliyeti Nasıl Alınır?

CE  sınıfı tır ehliyeti almak için zincirleme olarak öncelikle B sonra C sınıfı ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

 

 

C sınıfı tır ehliyetinizi Göksu Sürücü Kursundan aldıktan sonra C den CE tır ehliyetine fark ehliyeti almak için gerekli olan direksiyon dersleri alınır. Direksiyon dersleri ardından kurumumuzdan aldığınız Sınava Giriş Belgeniz ile M.E.B. tarafından Ümraniye ilçesinde düzenlenen, Milli Eğitim Bakanlığından gelen görevlilerin denetiminde yapılan Direksiyon Sınavına katılabilirsiniz.

Direksiyon eğitim sonrası girdiğiniz sınavda başarılı olduğunuz takdirde Sürücü Kursumuzdan size verilecek sertifika ile eksik evraklarınızıda tamamlayarak Nüfus Müdürlüklerinden ehliyetinizi alabilirsiniz.

 

 

 

CE Sınıfı Ehliyet almak için yaş şartı nedir?

C Sınıfı Ehliyet almak için 21 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

CE Sınıfı Ehliyet almak için hangi ehliyeti almış olmam gerekiyor?

CE sınıfı Ehliyet almak için C sınıfı ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Önce B Sınıfı ehliyet alıp sonra C Sınıfı ehliyet alabilirsiniz.

CE Sınıfı Ehliyet almak için gerekli evraklar – belgeler nelerdir?

2 adet Biyometrik Fotoğraf

Sabıka Kaydı

Diploma veya Öğrenci Belgesi

Sağlık Raporu

Direksiyon dersleri ne zaman düzenlenir?

Direksiyon dersleri kurumumuz direksiyon araçları ile randevu sistemi ile düzenlenmektedir. Direksiyon dersleri kişinin direksiyon bilgisine göre ilk derslerde Direksiyon Eğitim Simülatörü ilede başlayabilir.

PAYLAŞ :